Увага. Карантин!!!

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ, ЯК ВЕСТИ СЕБЕ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ

       Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством охорони здоров’я назвали 5 головних речей, які повинні знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 і про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби.

  Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак просто не ходити до школи чи іншого навчального закладу – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину і від чого берегти дітей.

  Так, в п’ятірку найважливіших фактів увійшли наступні:1) Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.Що батьки можуть зробити:• попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, які кашляють, чхають або у яких жар;• нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі і після відвідин убиральні (мити руки потрібно не менше 20 секунд або використовувати дезінфікуючі засоби для рук);• попросити дітей утриматися від прийому їжі із загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато дітей занурюють руки; • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується; • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення; • важливо уникати місць масового скупчення людей. 2) Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль в грудній клітці; в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт.
У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, проте в основному це відбувається з людьми середнього або похилого віку, що мають супутні захворювання. Тому батькам рекомендують в разі підвищеної температури у дитини, залишити її  вдома і відразу отримати консультацію сімейного лікаря.

3) Поводитися в умовах поширення вірусу необхідно наступним чином:

  • мити руки не менше 20 секунд або використовувати дезінфікуючі засоби для рук;
  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хусткою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно в згин ліктя;
  • не підходити ближче, ніж на 1 метр до людей, які кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними;
  • не вживати сирих або недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
    4) Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому випадку, коли маску носить хвора людина.

5) Поки не існує ніяких ліків для лікування або запобігання коронавірусу.  Хвороба лікується відповідно до наявних симптомів. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцину або ліки – неправда.

 

Будьте здорові!  Бережіть себе та своїх дітей!

 

Завідувач Новоархангельського міжрайонного відділу

ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр

Міністерства охорони здоровʼя України»                               Олена Скрицька      

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.