Зустріч з мінстром освіти і науки

Квіт Сергій Миронович05 лютого 2015 року директор ПТУ № 30 с. Торговиця Романій Олена Миколаївна спільно з в.о. заступника з НВР та в.о. старшого майстра відвідали зустріч з міністром освіти і науки Квітом Сергієм Мироновичем, що відбулась на базі державного навчального закладу “Кіровоградський професійний ліцей ім. О.С.Єгорова”.

Міністр розповідав про професійно-технічну систему країни загалом, так і Кіровоградської області зокрема, про потенційні зміни в системі ПТНЗ, за його словами, реформування навчальної галузі країни буде спрямовано в напрямку формування голландської моделі: мультидисциплінарність у підготовці спеціалістів, орієнтування на широкий асортимент професій, що будуть викладатись в одному закладі, активна участь бізнесу як в навчанні, так і в забезпеченні навчальної бази закладів. Голландці пропонували створити в регіонах спеціальні ради, до складу яких входитимуть керівники закладів, представники місцевої влади та бізнес. У кожному регіоні має бути така рада, що формуватиме професійно-технічну освіту з логікою, у відповідь на потреби і розвиток індустрії. Якщо бізнес братиме участь в радах, то він буде і покращувати матеріальну-технічну базу закладів» – висловив передбачення Сергій Квіт.

Міністр також зауважив, що активно запроваджуватиметься система дуальної освіти, при якій студенти навчатимуться і в закладах, і на підприємствах або підприємцями. Однак для того необхідно, аби підприємства в Україні працювали. Тоді виробництва самі вимагатимуть і сприятимуть створенню нових стандартів у навчальному процесі та оновленого переліку вакантних професій.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.